REIN PRP Nedir?

REIN PRP medikal kitleri, hızlı ve verimli kullanım PRP ayırma için tasarlanmıştır. Trombositten Zengin Plazma (PRP) kitini her kullandığınızda mükemmel konsantrasyon elde edeceksiniz. Bilindiği üzere Trombosit konsantrasyonu miktarı kan örneği başına büyüme faktörlerinin dönüşünü belirler, iyileşme hızını etkiler.

PRP veya Platelet Rich Plasma, Platelet konsantrasyonudur, hastanın kanından alınan hücreler ve trombositler kronik yaralanma sürecinde iyileşmeye yardımcı olabilecek büyüme faktörlerine sahiptir.

Bu trombositler PRP tedavisinin merkezidir, hastanın kolundan alınan kandan elde edilir. Bir santrifüj makinasına konularak ve belirli bir devirde döndürülerek elde edilir. Bu, kan bileşenlerini ayrılmaya zorlar ve elde edilen kan, kırmız kan hücrelerinin farklı bileşenlerine sahip olacaktır. Hücreler kırmızı kan hücreleri (RBC), normal kan plazması (PPP) ve Trombositten Zengin Plazma (PRP) olarak ayrıştırılır. Kanın PRP kısmı daha sonra ayrılarak yaralı bölgeye enjekte edilir.

PRP ile enjeksiyon yumuşak doku miktarını artırır tendonlar, bağlar ve ayrıca kollajen ve kıkırdak dokularda etkili olur. PRP Tedavisinin bir diğer faydası hastanın vücudundan alınmış olması, yani eşleştirme yapılması gerekmez ve vücut tarafından reddedilme riski yoktur.

Buradaki fikir, PRP’nin hasarlı dokulara enjekte edilmesidir. Bu durum vücudunuzu yeni, sağlıklı hücreler yetiştirmeye teşvik edecek ve iyileşmeyi hızlandıracaktır. Hazırlanan büyüme enjeksiyonlarında doku büyüme faktörlerinin daha yoğun olması nedeniyle, araştırmacılar vücut dokularının daha hızlı iyileşeceğine inanıyor.

Kullanım alanları:

  • Ortopedik cerrahi ve spor hekimliği
  • Yüz gençleştirme, kozmetik ve plastik cerrahi
  • Saç dökülme tedavisi
  • Diş cerrahisi
  • Rejeneratif tıp