PRP Kiti Fiyatları

Yaygın olarak kullanılan trombosit açısından zengin plazma tedavisi, hastanın kanından üretilen trombosit konsantresi enjeksiyonlarını kullanan bir rejeneratif tedavi şeklidir. Hazırlık süreci biraz sıkıcı olabilir ve bu tedaviyi sunan herhangi bir klinik, otolog trombosit konsantrasyonlarını diğer kan bileşenlerinden verimli bir şekilde ayıracak iyi bir PRP sistemine ihtiyaç duyar.

Peki en iyi PRP kitini oluşturan özellikler nelerdir? Terapi, oldukça konsantre bir PRP ürünü gerektirdiğinden, terapiyi sunan klinikler, dağıtılabilir trombositler için yüksek trombosit sayısı üretebilen bir PRP santrifüj cihazı bulmaya öncelik vermelidir. Uygun bir PRP kiti almak, yalnızca saf PRP hazırlama kolaylığını garanti etmekle kalmaz, aynı zamanda hastalar için tutarlı sonuçlar da sağlar. 

Trombositten Zengin Plazma Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

Trombositler, kanda bulunan temel bileşenlerden biridir. Kırmızı kan hücresi ve beyaz kan hücresi ile birlikte oksijen ve besinleri taşıyarak, enfeksiyona karşı korumak için antikorlar üreterek ve kan kaybını önlemek için pıhtılaşmayı uyararak vücudun organlarını ve dokularını ayakta tutarlar. 

Konsantre trombositler, yüksek miktarda biyoaktif proteinler ve hasarlı dokuların onarımını ve yara iyileşmesini destekleyen çeşitli büyüme faktörü savunucuları içerdikleri için PRP tedavisinde kullanılır. PRP enjeksiyonu için gereken numuneyi elde etmek için ilk adım, hastanın periferik kanını çıkarmak ve sodyum sitrat gibi bir antikoagülan ile muhafaza etmektir. Kan örneği daha sonra santrifüjleme sürecinden geçecektir . PRP santrifüj işlemi ile trombositler diğer kan hücresi ve kök hücre bileşenlerinden ayrılacaktır. İdeal olarak, bu prosedür kanı üç katmana ayıracaktır:

Alt tabaka, en yoğun yoğunluğa sahip oldukları için kırmızı kan hücrelerini içerir. Orta katman, rengi sarıdan beyaza değişen, görünür ince bir katman oluşturur. Bu tabakada trombositler bir miktar lökosit hücresi ile birlikte asılıdır ve aynı zamanda en yüksek trombosit konsantrasyonuna sahiptir.

En üstteki tabaka, düşük trombosit konsantrasyonuna sahip olan ve PRP tedavisi için kullanılması önerilmeyen trombositten fakir plazmayı içerir.

PRP Kiti Alırken Nelere Dikkat Edilir?

PRP santrifüj kitleri sunan çok sayıda marka var. Her kit, onları birbirinden farklı kılan bir dizi benzersiz özelliğe sahiptir ve muayenehanelerin ihtiyaçlarını karşılamak için hangi sistemin en iyi şekilde çalışacağını belirlemek zor olabilir.

Bir PRP cihazı seçerken, kullanım verimliliği, güçlü trombosit konsantresi üretme kapasitesi ve kontaminantlara karşı koruma sağlayan kapalı bir sistem gibi farklı faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir.  

1. Kullanımı kolay ve PRP hazırlığı için zaman kazandırır

PRP cihazının kullanım verimliliği mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Bazı kitler, PRP enjeksiyon hazırlığının her bir prosedürü için gerekli araç ve bileşenlere zaten sahip olan hepsi bir arada bir paket sunar. Uygun bir PRP kitine sahip olmak ayrıca ekstraksiyon, santrifüjleme ve trombosit aktivasyonundan tüm süreci kolaylaştırmaya yardımcı olur. 

Sistemin yeterliliğini belirleyebilecek diğer özellikler, kanı santrifüj edebildiği süre ve hızdır. Daha yüksek hızlar sadece hazırlama süresini kısaltmakla kalmaz, aynı zamanda ideal konsantrasyonda otolog PRP numune çıktıları da üretir.

2. Tutarlı sonuçlar ve trombositlerin tamamen ayrılmasını sağlar

İdeal bir PRP cihazı, sürekli olarak yüksek düzeyde trombosit konsantrasyonu sağlayabilmelidir. Nihai PRP ürününün trombositler ve büyüme faktörlerinden başka bir bileşen içermemesi gerektiğinden, düşük kırmızı kan hücresi sayımı olan bir kit arayın. Kit ayrıca trombosit açısından zengin plazmayı RBC’lerden ayırmayı kolaylaştırmalıdır.

Etkinliğini sağlamak için trombosit çıktısının da belirli bir büyüme faktörü eşiğini geçmesi gerekir. Bu durumlarda, büyüme faktörlerinin salınmasını kolaylaştırmak ve iyileşmeyi başlatmak için trombin ve kalsiyum gibi enzim aktivatörlerine ihtiyaç duyulur.

3. Kontaminasyona karşı güvenliği sağlamak için kapalı sistem

PRP tedavisinin klinik etkinliğini sağlamanın bir başka yolu da trombositten zengin plazma örneğinin kalitesini ve saflığını korumaktır. Nihai PRP ürünü bakteri ve virüs gibi kontaminantlara maruz kaldığında etkinliğini kaybetmesi ve sonuçlarının azalması muhtemeldir. Bu, test tüpünün düzgün bir şekilde kapatıldığından emin olunarak veya ince tüy tabakası çıkarılırken kapak görevi görecek başlıklı bir sistem alarak   önlenebilir.

Saç Çıkması ve Cilt Gençleştirme için PRP

Bir muayenehane, PRP hazırlığını kavradığında ve standart bir santrifüj sürecini uygun şekilde kurduğunda, müşterilerini ve hizmetlerini PRP tedavisi sunmak için genişletebilir. Bu terapi, kadınlar için saç dökülmesi sorununu ve erkeklerde androgenetik alopesi sorununu çözmek için giderek daha fazla ilgi görüyor.  

Etkilenen kafa derisi bölgesine bir PRP enjeksiyonu, saç folikülündeki hücreleri uyandırmaya ve yeni saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda saç yoğunluğunu artırır ve herhangi bir kel veya incelmiş noktayı kapatmak için saç kalınlığını geri kazandırır. PRP’deki büyüme faktörü, sağlıklı ve güçlü saçları korumak için gerekli olan yeni kollajen oluşumunu teşvik edecektir.

Aynı şekilde PRP cilt tedavisinde de kırışıklıkların görünümünün azaltılması, yara ve sivilce izlerinin silinmesi, göz altı morlukları ve çöküklüklerin giderilmesi gibi faydalar sağlayabilir. Kollajen uyandıran etkisi ayrıca cilt dokusunu iyileştirmeye ve parlak ve ışıltılı bir cilt rengini geri getirmeye yardımcı olabilir.

PEP Factor ürünleri , çok fazla kan çalışması ve enjeksiyon gerektirmeyen, ancak yine de PRP tedavisi ile karşılaştırılabilecek arzu edilen sonuçlar sağlayan pratik bir seçenektir. Bu ürünler, sürekli kozmetik yeniliğin bir sonucudur ve sonuçta biyo-özdeş proteinler ve fibroblast büyüme faktörlerinin tescilli bir kombinasyonundan oluşur.

Saç derisi gençleştirme için PEP Faktörü, saç restorasyonuna yardımcı olabilecek benzersiz bir fibroblast ve bakır peptit formülasyonu kullanır. Kafa derisi bölgesine uygulandığında, formülasyon, daha güçlü saçlar oluşturmak için saç köklerini canlandırabilen kollajen üretimini etkileyebilir. PRP gibi, PEP Factor ürünleri de saç dökülmesini yönetmek için geçici bir çözüm sağlayabilir.

Öte yandan, hyaluronik asit ile eşleştirilmiş PEP Factor ürünleri cilt gençleştirme için faydalı olabilir. Besinler ve büyüme faktörü bileşikleri, cildi dolgun, yumuşak ve pürüzsüz tutmak için hidrasyonu artırabilir. Ayrıca doğal cilt proteinlerinin üretimini artırarak akne izlerinin ve yaraların görünümünü gözle görülür şekilde azaltabilir.

PRP Kiti Medikal Fiyatları

Günümüzde birçok estetik klinisyen, cildi gençleştirmek ve saç dökülmesiyle mücadele etmek için diğer prosedürlere göre daha az invaziv bir prosedür olarak trombosit açısından zengin plazma tedavisi sunmaktadır. PRP, hücre onarımını, kollajen yeniden büyümesini ve doku yenilenmesini teşvik etmek için vücudun kendi iyileştirme yeteneğini kullanan son teknoloji bir tedavi seçeneğidir. Bu noktada PRP kiti fiyatları büyük bir merak konusu olmuştur. Siz de PRP kiti fiyatları ile ilgili bilgi almak ve bu ürünlere kolay bir şekilde ulaşmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir