top of page
prpnedir.png

Nedir?

REIN PRP medikal kitleri, hızlı ve verimli kullanım PRP ayırma için tasarlanmıştır. Trombositten Zengin Plazma (PRP) kitini her kullandığınızda mükemmel konsantrasyon elde edeceksiniz. Bilindiği üzere Trombosit konsantrasyonu miktarı kan örneği başına büyüme faktörlerinin dönüşünü belirler, iyileşme hızını etkiler.

bg.png
REIN PRP Kit: PRP'nin hızlı ve güvenilir bir şekilde elde edilmesini sağlayan komple bir çözüm. En etkili tedavilere giden yo

REIN PRP Kit İçeriği

Rein PRP Tüpleri

Kan alma işlemi sırasında kullanılacak olan tüplerin vakumlu olması kan alma işlemini kolaylaştırır. Tüplerimizin içinin ve dışının steril olması enfeksiyon riskini en aza indirgemektedir. Rein PRP Tüpleri 10 ml hacmindedir ve içerisinde 1 ml antikoagülan bulunmaktadır. Antikoagülan kanın pıhtılaşmasını önler, PRP'nin kalitesini artırarak daha saf bir PRP elde edilmesini sağlar.

Enjektör

Rein PRP Duo ve Rein PRP Uno modellerimiz içerisinde 5 ml bir adet steril enjektör bulunmaktadır, PRP toplamak için kullanılır.

İğneler ve Holder

Rein PRP Duo ve Rein PRP Uno modellerimiz içerisinde 0.8*38mm, 21G 08*40mm ve 18G 90 mm iğne bulunmaktadır. 0.8*38mm iğne ile holder birleştirilerek steril vakumlu tüp(ler) ile flebotomi işlemi gerçekleştirilir. Tüplerimiz vakumlu olduğu için PRP toplamadan önce 21G 08*40mm iğne ile vakum bozulur. 18G 90 mm spinal iğne ve 5ml luer lock enjektör kullanılarak PRP toplanır.

Nasıl Kullanılır?

Rein PRP Kit Duo ve Rein PRP Kit Uno arasındaki fark tüp sayısındaki farklılıktır. Kit içeriğinde bulunan 0.8*38mm iğne ile holder birleştirilerek steril vakumlu tüp(ler) ile normal kan alma işlemi kullanıcı tarafından gerçekleştirilir. Bu esnada holder ile iğnenin tam olarak birleştiğinden emin olunuz. Kan alınan tüpler santrifüj edilir ve kanın plasma kısmı ayrılır. Vakumlu kan alma tüplerinde hala bir miktar vakum olmasından dolayı bu vakumu bozmak amacıyla 21G 08*40mm iğne tüpe batırılır ve vakum bozulur. Ardından 18G 90 mm spinal iğne, 5ml luer lock enjektör ile birleştirilir, buffy coat kısmından tornado tekniği ile PRP toplanır. Şırınga içerisine PRP alınır.

bg.png
PRP kitleri, doğal güzellik ve gençleşme arayışında olanlar için etkili bir seçenek sunar.

NEDEN REIN PRP?

Antikoagülan

Rein PRP Tüplerimiz içerisinde antikoagülan olarak sodyum sitrat (%3.13) bulunmaktadır, jel veya farklı bileşenler içermemektedir. Jel trombositlerin bir kısmını hapsederek, konsantrasyonu azaltabilmektedir. Bu da süre, kontaminasyon riski, jel kalıntı riski, doku reaksiyonları ve yaralanma riski açısından önemlidir.

Saflık

PRP içerisinde WBC ve RBC hücreleri gibi hücrelerin de bulunması saflığı etkilemektedir. Bu hücrelerin trombosit hücrelerine oranı saflık olarak tanımlanmaktadır. Dolayısıyla da PRP kalitesini gösteren bir hesaplamadır. Kaizen Endüstri olarak farklı devirlerde ve farklı dakikalarda yaptığımız çalışmalarda saflık oranı %98-99 olarak analiz edilmiştir.

Öznellik

Rein PRP Kitleri ve Tüpleri tıbbi cihaz direktiflerine göre CE Sertifikası ile belgelendirilmiş Class IIb ürünlerdir. CE sertifikası uygulama yapacak kişiyi ve uygulama yapılacak kişiyi korumaktadır.  Rein PRP Tüplerinin normal laboratuvar tüplerinden farkı insanlara enjekte edilebilir olmasıdır.

Nerelerde Kullanılır?

PRP otolog tedavisi en sık “Dermatoloji” ve “Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi” branşlarında cilt tedavilerinde kullanılmaktadır. Bununla birlikte yara iyileşmesi, ortopedi, fizyoterapi, spor hekimliği, jinekoloji, üroloji, genel cerrahi, oftalmoloji, diş hekimliği ve çene cerrahi, kalp damar cerrahi, veterinerlik, kas ve tendon yaralanmaları ve cerrahi işlemler sonrası iyileşme alanlarında kullanılmaktadır.  Ancak PRP tedavisi, tedavi gereksinimlerine, hastanın durumuna ve tedavinin amacına bağlı olarak farklılık gösterebilir.  Ayrıca, tedavinin herhangi bir yan etkisi veya riski olabileceğini unutmamak gerekir.

Plasmolifting, vücudun kendi kanından elde edilen platelet-rich plasma'nın (PRP) cilt yenilenmesi ve tedavi amaçlı enjeksiyon
bg.png
Mikroskop kullanarak bilim adamı

Yan Etkileri Nelerdir?

PRP tedavisi otolog bir tedavidir, kişinin kendi kanının kullanılması oluşabilecek herhangi bir majör yan etkiyi, enfeksiyonu da ortadan kaldırmaktadır. Dışarıdan oluşabilecek enfeksiyonlara karşı doğru PRP kiti seçilmeli ve hekim kullanım esnasında dikkatli olmalıdır. Rein PRP Kitleri ve Tüpleri tamamen steril bir şekildedir. Uygulama yapılan bölgede geçici ağrı, cilt uygulamalarında geçici morarma veya ödem görülebilir. Bu sebeple uzman olmayan kişi veya kişiler tarafından yanlış şekilde uygulanması ve sterilite koşullarına uyulmaması durumunda çeşitli hasar ve/veya enfeksiyonlar oluşabilir.

bottom of page