top of page

PRP Ne Kadar Hızlı Etki Eder


PRP Ne Kadar Hızlı Etki Eder
PRP Ne Kadar Hızlı Etki Eder

PRP ne kadar hızlı etki edier? PRP saç restorasyonu, güzel saçları geri kazanmanın ve saç gelişimini teşvik etmenin en popüler yöntemlerinden biri haline geliyor. PRP terapisi ile ilgili en sık sorulan sorulardan biri, ne kadar sürede işe yaradığı ve bir hastanın ne zaman faydalarını görmesini bekleyebileceğidir.


PRP etkisi nedir ve nasıl çalışır?


Trombosit Zengin Plazma (PRP) Terapisi, küçük bir kan örneğinin alınmasıyla başlar. Onarıcı hücreler veya trombositler daha sonra bir santrifüjde kanın geri kalan bileşenlerinden ayrılır. Yoğunlaştırılmış PRP, vücuda yeniden enjekte edildiğinde önemli büyüme proteinleri salabilir. Daha sonra PRP'yi küçük bir iğne ile doğrudan saç derisine enjekte edersiniz. PRP saç dökülmesi terapisi, vücudun doğal bileşenlerini kullanarak saç büyümesini teşvik etmek için harika bir yaklaşımdır.


Ne zaman sonuçlar beklenmelidir?


Çoğu kişi üç ay içinde iyileşmeler fark ederken, aynada PRP faydalarını görmek altı ila on iki ay sürebilir. İlerlemenin ölçülmesi için her PRP Saç Restorasyonu tedavisinden önce standartlaştırılmış fotoğraflar alınacaktır. Ortalama genetik saç dökülmesi hastası, tedavi döneminden sonra PRP tedavisini her 6-12 ayda bir sürdürmek için bekleyebilir.


Tedavinin etkileri ne kadar sürer?


Saç dökülmesinin kaynağını tanımlamak ve ele almak, PRP restorasyon başarısını sürdürmek için hayati öneme sahiptir. Saç dökülmesinin nedeni belirlenmez ve giderilmezse, hastanın bazı bölgelerinde lokalize saç dökülmesi devam edebilir. PRP androgenetik alopesi veya diğer saç dökülmesi türlerini iyileştiremez; sadece tedavi edebilir.


Hastanın saç dökülmesi stresten veya belirli ilaçların kullanımından kaynaklanıyorsa, sonuçları korumak için yılda bir veya iki kez takip tedavileri yararlı olabilir.


Tedavi sırasında ne beklenir?


PRP tedavisi basit üç adımlı bir prosedürdür.


  1. Kan Alımı Trombosit zengin plazma tedavisinin ilk adımı bir kan örneğinin alınmasıdır. Tedavi edilen saç dökülmesinin miktarına bağlı olarak yaklaşık 10-20ml kan alınacaktır. Bu ilk aşama sadece birkaç dakika süren basit bir işlemdir.

  2. Kanın İşlenmesi Kanın işlenmesi yaklaşık 15 dakika sürecektir. Bir santrifüjde döndürüldüğünde, tam kanın bileşenleri ağırlıkça ayrılır. Bileşenler birbirinden ayrıldığında kırmızı ve beyaz kan hücreleri güvenli bir şekilde atılır. Trombositler ve plazma bir araya getirilir ve enjeksiyon için hazırdır.

  3. PRP'nin Enjekte Edilmesi Üçüncü ve son aşama olarak trombosit zengin plazma saç derisine enjekte edilir. Başın üstündeki cilt ince olduğundan, tedaviden önce bazen rahatlık sağlamak için uyuşturucu ajan kullanılabilir.


Sonuç olarak PRP gibi uzun vadeli tedavilerde, saç gelişimi terapisi gibi, bunun hızlı bir tedavi değil, bir yatırım olarak düşünülmesi gerekir. Sonuçlar anında olmasa da, beklemeye değerdir!


PRP ayrıca saç folikülü büyümesini teşvik ederek ve saçın genel sağlığını, görünümünü ve dokusunu iyileştirerek doğal saç dökülme sürecini yavaşlatabilir.


Hastaların makul ve gerçekçi beklentilere sahip olmaları gerekir ancak diğer hastaların başarılı bir şekilde PRP ile saç dökülmesini tedavi ettiğini gösteren önce ve sonra fotoğraflarına baktığınızda, PRP terapisi saç için değerlidir.


PRP Tedarikçisi


Kliniğiniz için PRP arıyorsanız, Rein PRP, ilgili ürünlerin üretimi için önde gelen küresel bir sağlayıcıdır. Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin.

bottom of page